Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Марица посреща Славия в търсене на четвъртата си поредна победа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:17 / 08.11.2014Коментари (0)1535
©
Отборът на Марица (Пловдив) посреща състава на Славия-СУ (София) за мач от четвъртия кръг на женската Национална волейболна лига на България. Двубоят е днес от 17:00 б.в. в зала Пловдивски университет.

В трите си срещи досега вицешампионките нямат загубен гейм и се надяват да продължат перфектната си серия с четвърта поредна чиста победа от началото на сезона, за да не изостанат от другия безупречен до този момент тим - този на шампионките от Левски (София). Вчера Сините победиха като гости ЦСКА (София) с 3:0 и са начело в класирането с 12 точки и без загубен гейм в четири мача. Така, ако Жълтите успеят да ги догонят с един тригеймов успех срещу Белите днес, Левски и Марица ще влязат в дербито помежду си следващата седмица в столицата от абсолютно равни позиции. Славия пък се намира на предпоследното пето място във временното класиране с 3 точки от една победа и две загуби дотук.

"Всичко е наред в нашия състав преди днешния мач. Всички състезателки са здрави и готови за игра", обяви старши-треньорът на Марица Иван Петков. "В групата за двубоя няма да бъде диагоналът Силвана Чаушева. Така сме преценили, за да дадем възможност на други момичета да вземат участие в тази среща. Надявам се да се получи хубав мач, ние да играем добре и да победим."

Маричанки вдигат пред Общината двете спечелени купи този сезон
Отдавна не беше се случвало! Без глоби за Локо и Ботев след мачовете от 30-ия кръг
Безплатни тренировки и много награди на празник в район "Тракия"
Кметът на "Тракия" откри международен турнир по джудо с над 730 участници
Крумовград с нов отговор: Някой щеше още да храни отбора с кренвирши и лютеница, ако не бяхме инвестирали в Арда