Старшата на Марица отпадна след загуба от Левски за Купата на БФС
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:06 / 31.10.2014Коментари (0)1446
©
Отборът на "Марица", при юношите старша възраст, загуби от връстниците си от "Левски" с 4:1 в играният на стадион "Георги Аспарухов" в София 1/8-финал от турнира за "Купата на БФС".

"Жълто-сините" защитиха доброто име на школата и се представиха повече от достойно срещу силния противник, но грешки в защита в ключови моменти бяха причината маричани
да отпаднат от турнира.

Мачът започна равностойно, като маричани имаха повече чисти положения за откриване на резултата, вместо това домакините за 5 минути поведоха с 2:0. Първо грешка в защитата позволи "сините" за открият, а малко след това, след случаен удар топката прехвърли пловдивския вратар.

През второто полувреме маричани започнаха по-добре и организираха опасни атаки, но нова грешка позволи на домакините да вкарат трети гол.

Момчетата на Стоян Ангелов не се отказаха и в 75-та минута Асен Кочев върна "Марица" в мача. След двойно подаване с Георги Георгиев, Кочев пое топката по най-добрия начин и с диагонален удар оплете топката в "синята" врата.

До края на мача пловдивчани се опитаха да обърнат нещата в своя полза, но това даваше шансове за нов гол за домакините. След едно разбъркване в края на мача, домакините успяха да вкарат и четвърти гол.

Така въпреки, че резултатът не отразява реалното съотношение на силите на терена, "Левски" победи "Марица" с 4:1. Жребият не бе благосклонен към момчетата водени от Стоян Ангелов и ги противопостави на силния тим на "Левски". "Жълто-сините" се представиха достойно и напускат надпреварата с високо вдигната глава, оставяйки добри впечатления с изявите си.