Марица разби Загорец, Арфата се завърна с гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:27 / 19.10.2014Коментари (0)2114
©
Лидерът "Марица" победи с класическото 3:0 гостуващия тим на "Загорец" (Нова Загора) в мач от 11 кръг в Югоизточна "В" група и по този начин разликата между "жълто-сините" и преследвачите стана 6 точки.

Двубоят започна повече от перфектно за домакините, които откриха с гол на Веделен Сердарски още във втората минута. Сердарски изпълни чудесно пряк свободен удар топката се удари в гредата и влетя в мрежата на Караманов за 1:0.

Гостите отговориха с няколко опасни атаки, завършили с удари към вратата на Стефан Йонов. Маричани пък пропуснаха да удвоят на няколко пъти чрез Кристиан Павлов.

50-та минута Ирфан Юсеинов замени Денис Хасан, като това бе дебют след завръщането му в родния тим.
В 56-та минута Кристиян Павлов се пребори за една топка с защитник на Загорец и с хубав удар с лекота преодоля Караманов за 2:0.

Кирил Ангелов пропусна да се разпише отправяйки хубав удар, който Караманов изби с мъка в корнер. Малко по-късно обаче, в 80-та минута Ирфан Юсеинов излезе сам срещу Караманов и го преодоля за крайното 3:0, като така ознаменува завръщането си.

В класирането "Марица" е на върха с 25 точки, пред "Миньор" (Раднево), "Поморие" и "Евроколеж" са с по 19 точки. В следващият 12-ти кръг, на маричани им предстои тежко гостуване на "Асеновец" в Асеновград.

МАРИЦА - ЗАГОРЕЦ 3:0
1:0 Виделин Сердарски 2 мин.
2:0 Кристиан Павлов 56 мин.
3:0 Ирфан Юсеинов 80 мин.

Марица: Стефан Йонов, Стойчо Бебелеков, Вук Чосич, Марко Д'Арженио, Йордан Влашки, Денис Хасан (Ирфан Юсеинов 50), Георги Неделчев, Даниел Спасов (Лъчезар Якалиев 71), Кристиян Павлов (Кирил Ангелов 61), Виделен Сердарски, Благомир Мастрагарков.

Загорец: Евгени Караманов, Динко Стефанов, Явор Иванов, Милен Желев, Валентин Маринов, Хайри Мехмед, Георги Георгиев, Коста Янев, Денислав Атанасов (Никола Киров 67) Хюсеин Филипов, Мартин Гунев (Ивелин Монев 45)