Две дузпи отнеха победата на Спартак срещу Евроколеж
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:12 / 07.09.2014Коментари (0)1609
©
Две дузпи дадоха победата на Евроколеж срещу Спартак при доиграването на второто полувреме на срещата от 5-ия кръг на Югоизточната "В" група. Припомняме, че срещата бе прекъсната преди началото на второто полувреме заради проливен дъжд в петък при резултат 0:1 за Спартак с гол на Кристофър Асенов.

Още в 48-ата минута днес съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Куртев за 1:1. Спартак игра сравнително стабилно, една идея по-пестеливо от играта през първото полувреме в петък.

65-ата минута стана и най-спорната ситуация в срещата в ущърб на "гладиаторите". Юруков беше изведен с дълъг пас вляво от вратаря на домакините, би топката, стражът я изпусна, последва още една добавка и когато играчите на Спартак вече започваха да се радват за отбелязан гол, съдията отсъди, че топката не е преминала голлинията с пълния си обем - гол не бе зачетен от съдията Георги Кабаков.

В продължението на срещата (90+1) бе отсъдена втора дузпа за "колежани" и бе изгонен с червен картон Николай Христозов от Спартак. Зад бялата точка отново застана Куртев, който отново не пропусна.

Спартак: Боян Янкулов, Кристиян Кумбаров, Цветан Йотов, Николай Христозов, Емил Иванов, Тодор Димитров, Даниел Колев (к), Кристофър Асенов (83 - Динко Михайлов), Радослав Дошков (50 - Димитър Юруков), Андрей Андреев, Росен Колев (70 - Васил Кочев)

ПФК Спартак: Напред към Втора лига!