Марица с важна победа, Площаков дебютира с хеттрик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:41 / 02.03.2014Коментари (2)5754
Отборът на "Марица" постигна важна победа на старта на пролетния полусезон с 4:2 над гостуващия тим на "Вихър" (Строево). Срещата бе доста любопитна, защото деветимата играчи на "жълто-сините", които напуснаха тима малко преди началото на сезона се присъединиха към тима от Строево. Завърналият се в "Марица" Иван Площаков реализира хеттрик а Иван Влашев добави още един гол.

Мачът започна нервно, с доста единоборства, някои от които груби. В 15-та минута гостите откриха резултата, след грешка в пловдивската отбрана, чрез Милен Алексиев, който бе твърд титуляр за "Марица" през есения полусезон. Шест минути по-късно Площаков овладя топката с гърди от границата на наказателното поле и с чудесен удар от въздуха изравни резултата. В края на първото полувреме, отново Площаков направи пълен обрат след като засече центриране в малкия пеналт.

През второто полувреме паднаха още три гола. След многоходова атака Площаков изведе Иван Влашев, който финтира първо защитник, а след това и вратаря на гостите и безпроблемно реализира за 3:1. В 65-та минута Християн Христев бе изпуснат от защитата на гостите и реализира, но голът бе отменен поради несъществуваща засада. Малко по-късно "Вихър" намали резултата с гол директно от корнер на Лъчезар Якалиев, който също беше в редиците на "Марица" през есента. Въпреки това, "Марица" продължи да търси четвърти гол. В 80-та минута Християн Христев центрира добре, топката не бе уловена от вратаря, а след това се удари в напречната греда. При добавката Площаков оформи своя хеттрик за крайното 4:2.

Така "Марица" спечели заслужено срещата и остава основен претендент за влизане във "В" група. "Жълто-сините" събраха 32 точки и имат голова разлика 32:14. Това им отрежда второто място във временното класиране, с точка зад лидера "Спортист" (Г.Чардак), преди изиграването и на останалите срещи от кръга.

След срещата от ръководството на "Марица" коментираха мача така: "Приемаме победата спокойно, без еуфория. Все пак не сме победили кой знае кой...Борбата тепърва предстои." От там заявиха също, че са изплатени обещаните премии на футболистите за победата, веднага след мача.
След края на срещата, голяма част от публиката реши да продължи съботния спортен маратон и изгледа волейболната среща между "Марица" и "Казанлък волей" в залата на Пловдивския университет, спечелен от пловдивчанки с 3:0.

"Марица": Горан Граблев, Борислав Андонов, Георги Неделчев, Стойчо Бебелеков, Атанас Савов, Йордан Въчев, Любослав Ангелов (Кристиян Петров), Иван Площаков (Леско Комитов), Иван Влашев, Виделен Сердарски, Християн Христев (Георги Петлов).