Марица се измъкна с равенство от ада в Куклен
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:03 / 13.10.2013Коментари (1)8023
Силен мач за Атлетик направи Димитър Джонджоров (вдясно), който и откри резултата на стадиона в Куклен
Атлетик (Куклен) и Марица завършиха наравно 3:3 в мач от 8-ия кръг на "А" областна група. "Баските" допуснаха два нелепи гола в края на срещата и позволиха на "жълто-сините" да си тръгнат от негостоприемния стадион в Куклен с високо вдигната глава.

Двубоят започна отлично за "червено-черните", които си осигуриха комфортна преднина до почивката с 2 гола. Димитър Джонджоров даде аванс на домакините след четвърт час игра, а малко по-късно Бахри Шакир удвои. Юношата на Локомотив се разписа от бялата точка.

Марица успя да се върне в срещата малко след подновяването на играта с гол на Милен Алексиев в 50-ата минута. Радостта на гостите обаче бе за кратко, тъй като в ответната атака Митко Ценовски вкара трети гол за Атлетик. Шампионът с Локомотив през сезон 2003/04 година се възползва от неразбирателство в отбраната на "жълто-сините" и покачи резултата на 3:1.

Марица не се предаде и тръгна в предни позиции. В 79-ата минута Милен Алексиев намали на 2:3 след центриране от корнер, а в последните минути след нов такъв Иван Йорджев мушна коженото кълбо във вратата на Атлетик за крайното 3:3.

+2

Малка грешка - за 3:3 голмайстора се казва Йорджев, не Йорданов :) Ето и класиране за който се интересува: 1.Спортист (Г.Чардак) с 22; 2.Металик (Сопот) с 16; 3.Марица (Пловдив) с 14; 4.Вихър (Строево) с 14; и т.н.