Спартак с домакинска победа над Дунав
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:47 / 31.03.2007Коментари (0)1747
Спартак победи като домакин с 2:0 отбора на Дунав от Русе. Срещата се игра при непрестанен дъжд на стадион "Тодор Диев" в Пловдив.

Домакините успяха да открият резултата в 21-та минута. Терзиев проби от ляво, финтира двама защитника нагостите и нанесе силен удар. Топката рекушира и се оплете в краката на защитниците от северния град. Най-съобразителен в ситуацията се оказа Евгени Курдов, който овладя, завъртя се и с плътен удар успя да открие резултата.

Второто попадени падна в края ан първото полувреме. След блестящо извеждащо подаване на Ивайло Димитров - Шведа, отново Курдов изскочи зад защитата на Дунав, напредна и с удар по земята матира за втори път вратаря на гостите.

След почивката единоборствата взеха връх и изместиха футболните ситуации. При едно такова по-твърдо отиграване Стоян Терзиев от състава на "гладиаторите" получи втори жълт и съответно червен картон.

Въпреки, че доиграха срещата с числено намален състав домакините успяха да създадат няколко реални опасности пред вратата на гостите, но с пропуски се отчетоха Ивайло ДИмитров - Шведа, голмайстора Курдов и Йонко Неделчев - Багажника.

Спартак загуби в Куклен! Клубен шеф: Вината е моя, боли ни всички