Марица с лесна победа над Светкавица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:31 / 11.11.2006Коментари (3)1578
Отборът на Марица успя да победи с 3:1 и да зарадва 100-ната фена, които бяха предпочели да подкрепят тима от Кършияка срещу отбора на Светкавица във футболния ноемврийски следобед.

Домакините стигнаха до победата срещу третия в класирането преди този кръг почти ходом и без да си дават много зор.

Още в 6-та минута голмайсторът на отбора Георги Христов направи фрапантен пропуск. Той получи удобна топка след пробив на Коларов от дясно, но останал очи в очи с вратаря на гостите стреля в аут.

Само 5 минути по-късно след изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле отново Коларов отправи силен удар, който бе избит от защитник на гостите от голлинията.

След още 5 минути обаче логичното се случи. След пробив на Георги Христов топката попдан у съфамилника му Йордан и той с топовен шут е прокара през ръцете на неубедителния вратар на гостите.

Още докато гостите се съвземаха от шока на допуснатия гол След пробив и центриране от дясно Георги Христов останал непокрит имаше възможност да удвои, но с глава стреля право в ръцете на вратаря.

В 23-та минута все пак голмайсторът и капитан на Марица успя да отбележи дежурното си попадение. Той навърза цялата защита на гостите и бе спънат от вратаря. Потърпевшият реализира 11-метровия наказателен удар за 2:0.

Последва отпсукане в редиците на домакините и гостите от Търговище успяха да се възползват по най-добрия начин. Александров от състава на Светкавица бе оставен непокрит в наказателното поле и успя от непосредствена близост да преодолее Акалски.

През второто полувреме Марица установи натиск и натика гостите в собственото им поле, но първата голова опасност се откри именно пред играчите на Светкавица. Петров бе оставен непокрит в наказателното поле и от два метра с глава не успя да уцели опразнената врата.

5 минути преди края на срещата Байрев сложи точка на спора след извеждащо подаване от ляво.

фен
на 13.11.2006 г.
0

И какво от това?! Другия мач в Сливен ще ни опердашат! НЕЩО В ОТБОРА КУЦА! А на Жоро му е още много рано за голям отбор с тези големи пропуски срещу малки отбори!
Aнонимен
на 11.11.2006 г.
0

Бях сигурен че мача ще е 2-ка.Заради коеф. в Еврофутбол.А тя кво стана? Яко вътре.