Скука и 1:0 за Спартак
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:55 / 04.11.2006Коментари (28)1646
Отборът на Спартак победи с 1:0 като домакин отбора на Шумен в мач от 11-я кръг Източната "Б" група. Близо 200 зрители в студения съботен следобед станаха свидетели на един скучен и безличен мач. В началото на срещата гостите имаха възможност да поведат в резултата, но ударът на Киков бе отразен от вратаря на домакините Тинков. Първата по-сериозна опасност пред вратата на на Шумен бе в 41-ата минута. Тогава нападателя на спартаклии Евгени Курдов отправи удар с глава, но топката мина над напречната греда на стража на гостите Мустафа. През второто полувреме играта не се промени, като двата състава разчитаха на игра в центъра на терена. В 69-ата минута играчите на Спартак пропуснаха невероятен шанс да открият резултата. След центриране на Сталев, Стоев бе оставен непокрит в наказателното поле, нанесе удар, но коженото кълбо нацели напречната греда на шуменци. Единственото попадение в срещата падна в 76-ата минута. Тогава след пробив Караманов навлезе в наказателното поле, финтира двама от защитниците на Шумен и отправи удар който бе отразен от вратаря Мустафа, но отскочилата топката попадна във влезлия като резерва Сталев и той с глава вкара от точката на дузпата за 1:0. След този гол "гладиаторите" се върнаха в своето наказателно поле, като разчитаха на контраатаки. Играчите на гостите през тези минути се опитваха повече да владеят топката. Главият съдия на срещата Ангел Ангелов който свири безобразно слабо, накрая вбеси публиката като показа червени картони на Иван Караманов от състава на Спартак и на Михайлов от Шумен.