Марица с убедителна победа срещу Калиакра
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:40 / 28.10.2006Коментари (38)1670
Отборът на Марица победи с убедителното 4:0 като домакин състава на Калиакра в мач от 10 кръг на Източната "Б" футболна група. На стадион "Марица" срещата бе наблюдавана от около 400 зрители. В началото на срещата Марица имаше възможност да отбележи гол чрез Манчев, но ударът който нанесе нападателя бе избит от стража на гостите в корнер. Все пак домакините успяха да открият резултата в 10-ата минута чрез Коларов. Той засече едно центриране отляво и от воле заби топката неспасяемо във вратата на Калиакра.

След този ранен гол "кършакалии" продължиха атаките към вратата на гостите. Каварненци обаче в 22-ата минута можеха да изравнят резултата. След чудесно изпълнен пряк свободен удар от Божилов топката рикошира стената, но вратаря на домакините Акалски с котешка пъргавина отрази шута на бишият нападател на Ботев в ъглов удар. До края на полувремето "жълто-сините" от Марица можеха да вкарат и втори гол, но Стефанов пропиля отлична възможност. Той се измъкна от защитата на Калиакра, излезе на стрелкова позиция, но ударът който отправи бе отразен от Добрев.

През второто полувреме Марица натисна още повече своя съперник и логично успя да удвои резултата в своя полза. В 54-ата минута Площаков навлезе в половината на Калиакра, подаде на Стефанов, който напредна отляво и центрира коженото кълбо ниско по тревата. Топката попадна отново в Площаков, който от границата на малкият пеналт необезпокояван от защитата на каварненци с плътен удар вкара за 2:0.

След това попадение гостите явно примирени с очертаващата се загуба дори не пробваха да променят негативният за тях резултат. В 63-ата минута Марица успя да направи резултата класически - 3:0. Отново най-добрия на терена в тази среща Манчев бе автор на гола. Той се възползва отлично от едно извеждащо подаване на Николов, напредна отдясно финитира защитник на гостите и шутира. Топката рикошира в крака на защитника и влетя в мрежата зад Добрев. Крайният резулатат 4:0 оформи Георги Христов в 78-ата минута. Той се възползва по отличен начин от извеждащ пас на Манчев, излезе сам срещу вратаря и търкулна топката под плонжа на стража Добрев.