Ботев с шеста поредна победа, удари Хеброс в Харманли
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:53 / 12.09.2010Коментари (176)25988
© botevplovdiv.bg
Феновете на Ботев в Харманли
Ботев Пловдив постигна шеста поредна победа в шампионата на Югоизточната "В" група. "Канарчетата" надиграха категорично Хеброс като гост в Харманли и заслужено победиха с 3:1. Две попадения за победата реализира Атанас Курдов, веднъж се разписа и Васил Гуджев. За гостите точен в края бе Георги Тодоров.

Ботев бе по-добрият отбор на терена, но домакините от Хеброс създадоха доста опасности и често застрашаваха вратата на Илия Николов. За "жълто-черните" няколко положения изпусна Иван Площаков, който вкара и един гол, отменен поради засада. Първото попадение в мача реализира Атанас Курдов след самостоятелен пробив в 14-ата минута. При резултат 1:0 за Ботев завърши първото полувреме.

След почивката "канарчетата" тръгнаха да вкарат още поне 1 гол за успокоение. Иван Площаков уцели горната греда при поредната си възможност за гол в 50-ата минута. 5 по-късно Атанас Курдов отново бе точен, след като засече отблизо центриране на Светослав Асенов.

Третото попадение за Ботев реализира Васил Гуджев. Той изскочи сам срещу вратаря и не сгреши в 67-ат аминута. В подобна ситуация бе и Димитър Байрев, но той би в аут. В края на мача Георги Тодоров успя да вкара след центриране за крайното 3:1.

+4

Мачът си струваше пътя до Харманли! Дано все така вървим напред!:)
+4

Честито Канари ! Все на победи да ви върви !
+5

Хубавото беше, че Хеброс дадоха отпор на нашите... Последните мачове се играеха почти на една врата. А този вчера, имаше движение и дори заплахи към Николов! Разбира се, най-хубавото беше победата, която празнуваме и досега!:))) Да живее Ботев и великата публика, която го следва навсякъде! По пътя беше забавно:))) (ако искате ми вярвайте, кодът който трябва да напиша сега под този коментар е 1912!!!)
12. 03 1912 г. – 12. 03. 2012 г. 100 години "Ботев" Пловдив Since 1912.
на 13.09.2010 г.
+8

Най-важното е, че след този кръг вече сме с повече точки от конкурентите за първото място. Само Ботев.