Локо удари Монтана с 2:3 в зрелищен мач
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:55 / 17.10.2009Коментари (34)10131
Локо победи Монтана с 2:3 като гост, в зрелищен мач. "Смърфовете" поведоха с класическото 0:3, допуснаха два безответни гола и до края на мача зрелището и драматизмът властваха на терена. Над всички бе бразилецът Даксон, който с двете си попадения има основна заслуга за победата.

"Смърфовете" започнаха вихрено двубоя. До 15-та минута те вече водеха с 0:2. Още в 10-та Дани Кики с премерен удар с левия крак откри резултата за шок на домакините. Още докато се опомнят от първия гол, "черно-белите" им нанесоха и втори удар. Момчетата на Иван Маринов организираха светкавична контра-атака завършена прецизно от Даксон за 0:2.

В 40-та минута резултата придоби класическо измерение. Даксон центрира, топката се удар в гредата, срещна гърба на вратаря на домакините и се оплете в мрежата. Така на почивката двата отбора се прибраха при резултат 0:3.

През второто полувреме пловдивчани излязоха доста отпуснати от голямата преднина и това можеше да им изиграе лоша шега. Резервата на домакините Луис Едуардо отбеляза набързо два гола и бе на крачка от трети, но нацели гредата.

В последните минути "смърфовете" заиграха мобилизирано, заключиха своето наказателно поле и врата и си тръгнаха с трите точки от Монтана.

С тази победа Локомотив се измъкна от зоната на изпадащите.